Bolesny okres po stosunku seksualnym

kochaliśmy sie z partnerem dzień póżniej dostałam okres był on tak bolesny ze musialam sie zwolnic z pracy do domu co to są za objawy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ważne czy ten okres miał wystąpić w/g Pani obliczeń ( czy wynikał z cyklu) czy też było to krwawienie śródcykliczne. Jeżeli objawy takie pojawiły się jako odzwierciedlenie fizjologicznej menstruacji nie należy szukać patologii. Doraźnie wtedy należy zabezpieczyć się lekami przeciwbólowymi oraz rozkurczowymi. Inną sprawą jest ból wynikający z odbytego stosunku. Może to oznaczać drobne uszkodzenie błony śluzowej - uszkodzenie mechaniczne, obecność nadżerki, polipa, mięśniaka macicy. Proponuję konsultacje z ginekologiem.