Bolesny podczas dotknięcia guzek na wardze sromowej

Witam, Na lewej wardze sromowej pojawił mi się guzek od środka trochę dół boli przy dotykaniu i podcieraniu leci biała wydzielina i widać jakby dziurkę u góry i na dole jest to duże nawet wydaje się spuchnięte co to może być?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Guzek, o którym Pani wspomina to najpewniej stan zapalny gruczołu Bartoliniego. Jest to stan zapalny spowodowany zaczopowaniem ujścia gruczołu. Warto udać się do ginekologa.