Bordeline i lęk o życie bliskich

czy diagnoza bordeline może być związana ze śmiercią ojca jak miałam 10 lat .Od tego czasu martwię i obawiam się o to że stanie się coś mojej mamie odejdzie.A ja wtedy nie będę potrafiła żyć i się zabiję. Na terapię od kilku lat chodzę i leki też biorę jednak to nie mija.Czasami lęki się nasilają.Co mogę jeszcze począć bo nie mam już pomysłu ani sposobu. A tak dalej żyć jest trudno. I boje się że kiedyś to wszystko zrealizuję jak zabraknie mamy. Dziękuję za odpowiedź.

Diagnoza zaburzeń osobowości zwykle nie jest związana z jednym zdarzeniem lub epizodem w życiu. Wynika najczęściej z dłuższych trudności, deficytów czy deprywacji potrzeb. Rozumiem, ze ma Pani zdiagnozowana osobowość borderline? Terapia, mówienie swojemu terapeucie o tym, co Pani czuje, także o wątpliwościach, kryzysach i trudnościach w terapii to także proces terapeutyczny wiele wnoszący do leczenia. Zachęcam do dalszej pracy nad sobą!

Witam. Może być związana z tym dla pani przykrym zdarzeniem jak była pani mała. Jeżeli ma pani 30 lat jak jest napisane, to poradziłaby sobie pani, problem jest w głowie i dobrze, ze nad nim pani pracuje.