Borderline - kiedy leczenie zacznie przynosić efekty?

Witam. Od jakiegoś czasu biorę leki antydepresyjne. Lekarka stwierdziła borderline, lecz szczerze powiem, że leki w sumie wydaje mi się, że nie bardzo pomagają... Chciałabym znowu chodzić na terapię do psychologa, ale mam zamiar zacząć teraz pracować i nie wiem czy uda mi się to pogodzić. Czy są możliwe spotkania z psychologiem np. w godzinach wieczornych? Oczywiście w tych poradniach, gdzie się nie płaci. Mam jeszcze pytanie, czy kiedyś te objawy ustąpią? Mam na myśli autoagresję, nagłe napady wściekłości i wszystko co związane z tymi zaburzeniami, bo bardzo ciężko się z tym żyje na codzień:(. Jeśli jest tu ktoś, kto ma taki sam problem to chętnie porozmawiam. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam!

Proszę pamiętać, że leki zaczynają działać dopiero po 4-6 tygodniach. Dopiero wówczas można mówić o złej farmakoterapii i prosić lekarza o zmianę leków.

Zachowania autoagresywne, napady wściekłości warto przeparcować z psychoterapeutą - skuteczna byłaby psychoterapia w nurcie psychodynamicznym. Nie wiem jaki ma Pani dostęp do placówek w swoim mieście, ale w tych większych miastach poradnie pracują także popołudniami. Warto, aby zainteresowała się Pani godzinami przyjeć przez specjalistów.

Pozdrawiam