Botoks przy planowaniu ciąży

Od jakiegoś czasu stosuję botoks. Po jakim czasie mogę zajść w ciążę po zabiegu z botoksu? Czy nie ma to może znaczenia, ważne jest tylko aby w trakcie ciąży i karmienia nie stosować botoksu?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosowanie botoksu nie jest zalecane 3 miesiące przed planowaniem ciąży. Botoks może zaszkodzić dziecku albo spowodować poronienie . Tak więc z ciąża warto chwile zaczekać.