Brak adaptacji w nowej pracy

Zmieniłam pracę i jestem załamana, miało byc lepiej, a jest bardzo źle.Nie interesuje mnie to co robie, masa przepisów i ustaw, wczesniej tez pracowałam na przepisach ale byłam pod kierownikiem, teraz mam samodzielne stanoisko o czym nie wiedziałam zmieniając pracę. Z dnia na dzien jest gorzej, mam złe mysli wobec swojej osoby, bo musze pracować, a tutaj już nie mogę wytrzymać psychicznie, nie radzę sobie. Lepiej się zwolnić czy trwać w tej sytuacji?

Dzień dobry.

Wydaje się, że kluczowym problemem jest w Pani przypadku zajmowanie samodzielnego stanowiska, które, jak rozumiem, wiąże się z indywidualnym ponoszeniem odpowiedzialności i konsekwencji za ewentualne błędy. Problem braku gotowości do samodzielnego funkcjonowania w pracy może się w tym wypadku wiązać z ogólnym psychicznym nastawieniem do samodzielności życiowej, skutkującym np. ucieczką od autonomii, a w sensie ogólnym od dorosłości.
Jako, że nie jest już Pani nastolatką, warto przyjrzeć się temu podczas konsultacji psychologicznej i prawdopodobnie skorzystać z psychoterapii.

Pozdrawiam.

Witam, proszę skorzystać z kilku konsultacji z psychoterapeutą, ucieczka w obliczu trudności czasem jest kusząca ale wtedy nie uczymy się nowych rzeczy, hamujemy swój rozwój. Pozdrawiam

Witam,

warto aby skorzystała Pani z konsultacji u psychologa/psychoterapeuty.
Poza kwestiami odpowiedzialności i radzeniem sobie ze stresem , jest istotna kwestia rodzaju pracy, czemu właśnie taka a nie inna (pomijam sytuację rynkową)?
Dobrze zdefiniowany problem zawiera w sobie rozwiązanie.