Brak akceptacji wyborów przez rodzinę

Mam problem: niby wszystko wydaje się ok, ale ogólnie moja rodzina nie akceptuje mojego życia i wyborów. Bardzo mnie to męczy i przejadam się zajadając stres(szczególnie kiedy przyjeżdżam do domu na weekendy-studiuję). Jestem umówiona na czerwiec 2017 na psychoterapię,ale czy są jakieś techniki które mogą mi pomoć w powstrzymaniu się od jedzenia? Przez wakacje byłam w domu, przytyłam ok.10kg, nie daje sobie z tym rady, proszę o jakieś porady.

Ważną kwestią jest to w jaki sposób reguluje Pani uczucia, czy "zajadanie" pojawia się jedynie w sytuacji stresowej. Czy było tak zawsze?
Decyzja o podjęciu psychoterapii to już krok do przodu, lecz zastanowiłabym się czy nie poszukać miejsca, w którym terminy były by bliższe ( rozumiem, że chodzi o poradnię na NFZ).
Może warto też rozważyć wizytę u dobrego dietetyka?

Dzień dobry,

W Krakowie istnieje dużo ośrodków z kontraktem NFZ, w których można podjąć psychoterapię. I polecam jednak znaleźć taki ośrodek, w którym termin będzie szybszy.