Brak aktywności dziecka w 26. tygodniu ciąży

Witam serdecznie :) Mam takie pytanie chyba troszke nie typowe. Czy mozna zachecic maluszka jakos do aktywnosci ?? Dodam ze jestem w 26tyg. ciazy. Poinformowalam lekarza prowadzacego ze ostnio czuje tylko napinanie brzucha tzn. pojawiaja mi sie rozne boly tak jak by maluch sie rozciagal. Wystepuje to co raz zadziej. i zadalam to samo pytanie "Czy mozna zachecic maluszka jakos do aktywnosci ?? , ale dr. P. tylko na mnie spojzala usmiechla sie i wypisala mi recepte na witaminki.

Odpowiedź Pani doktor jest słuszna. dobrostan płodu określa się na podstawie przebiegu ciąży badań ultrasonograficznych. W położnictwie nie występuje pojęcie " zachęcenie dziecka do aktywności wewnątrzmacicznej".