Brak apetytu o 6-miesięcznej córeczki

Witam serdecznie. Moja córka za tydzień kończy 6 miesięcy waży 6300, waga urodzeniowa 2700, spadek do 2400. Moja córka nie chce jeść mleka, pije po 100 lum 70 ml inne produkty je tzn. zupki, obiady (słoiczek), marchew też uwielbia. Ostatnio robiłam badania na morfologię i ma anemię. Pediatra stwierdziła że bardzo mało przybiera na wadze. Co może być przyczyną, jak zachęcić ją do picia mleka?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Domyślam się, że pediatra nie zauważył niczego niepokojącego w rozwoju maluszka oraz w stanie jego zdrowia oprócz słabego przybierania na wadze:) Ciekawa jestem czy zaproponował dietę zwiększającą apetyt? Niektóre dzieci niestety przejawiają dużą niechęć do spożywania jakiegoś konkretnego pokarmu i warto się temu bliżej przyjrzeć ponieważ zdarza się, że intuicyjnie unikają produktów, które nie są dla nich wskazane.

Może córeczka nie toleruje mleka krowiego, ale aby to stwierdzić warto poprosić pediatrę o skierowanie do alergologa:) Zachęcam do podawania mleka sojowego oraz innych produktów poprawiających kondycję np. musu z jabłek, zupki z ziemniaków lub marchwi, gotowanego mięsa z indyka lub królika, które zawiera łatwo przyswajalne białka i jest dobrze tolerowane przez dzieci:)

Pozdrawiam