Brak apetytu i ospałość po szczepieniu drugą dawką Infanrix IP

Mój 17-sto miesięczny synek dwa dni temu został zaszczepiony kolejną dawką szczep.INFANRIX IP. Jeszcze w tym samym dniu znacznie osłabił się u niego apetyt i jest bardziej ospały-praktycznie nie chce jeść. Nie ma temperatury.Czy taki stan może być skutkiem ubocznym podanej szczepionki, jak długo może się utrzymywać i czy jest wymagana wizyta u lekarza

Milena Lubowicz

Dziecko może być marudne i apatyczne po szczepieniu. Można podać paracetamol, może to ból w miejscu wkłucia. Zwykle objawy te ustępują po 1-2 dniach.
Pozdrawiam