Brak apetytu u dziecka po wyjściu ze szpitala

Moje dziecko po wyjściu ze szpitala już minęło 3lata nic nie chce jeść a przed szpitalem jadł wszystko, w jaki sposób mogę mu pomóc, już i na kolorowo robię jedzenie i nic syropy też nic nie dają na apetyt, czy ma to może podłoże psychiczne po przebytych chorobach (rotawirus, krztusiec oraz ostre zapalenie krtani) dodam że w szpitalu jadł z domu jedzenie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji warto zgłosić się do swojego pediatry aby wykluczyć tło infekcyjne lub zaburzenia morfologiczne.

Witam, możliwe, że u dziecka występują niedobory witamin i minerałów, a jego przewód pokarmowy jest wyjałowiony antybotykami. Dlatego proponuję wprowadzić suplement diety zawierający kompleks witamin, np. z wapniem. Do tego synbiotyk (połączenie probiotyku z prebiotykiem, czyli dobrych bakterii jelitowych z oligocukrami). Warto byłoby też udać się do dietetyka, który ułożyłby wartościowy pod wzgledem odżywczym jadłospis. Pozdrawiam i życzę powodzenia.