Brak badania na toksoplazmozę w 9 tygodniu ciąży

Witam. Niestety nie mialam jeszcze badanie na toksoplazmoze a jestem na poczatku 9 tyg ciazy. Czy nieodpowiedzialnie postepuje? Zamierzam zrobic jak najszybciej badania lecz niestety troche musze poczekac gdyz nie mieszkam w Polsce.

Milena Lubowicz

Proszę zrobić to badanie wtedy, gdy będzie to możliwe.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie lepiej byłoby mieć pewność, że nie jest Pani zarażona toksoplazmozą, jednak w sytuacji braku możliwości wykonania badania, nie ma lepszego wyjścia jak poczekać do czasu, aż taka możliwość się pojawi.