Brak bicia serca zarodka a możliwość utrzymania ciąży

W jamie macicy pęcherzyk ciążowy z echem zarodka 6w1d FHR nie uwidoczniono. Według miesiączki 9w2d. Dr. stwierdził ze zaczekamy 4 dni jeżeli serce nie będzie bilo to zabieg... a wcześniej miałam zawsze nie regularne miesiączki nawet ok 50dni. czy może być taki duży przeskok wd. miesiączki a usg. czy To serduszko możliwe ze zacznie bic??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle serce płodu można uwidocznić i wysłuchać już w 6tc. Nie mniej jednak nie zawsze jest to możliwe. Co do wieku ciąży to ta rozbieżność spowodowana jest długością Pani cykli. Wiek według miesiączki określa się na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki a wiek z badania jest bardziej związany z owulacją, która zwykle występuje gdzieś w połowie cyklu. W tej sytuacji to jakieś 30 dni po piewszym dniu ostatniej miesiączki.