Brak bicia serduszka

Dzisiaj miałam robione pierwsze USG, lekarz orzekł 7 tydzień ciąży. Jednak podczas USG okazało się, że widać zarodek (5 mm) ale nie bije serduszko, lekarz powiedział, że najprawdopodobniej, ciąża obumarła, ale może po prostu zarodek jest za mały, żeby to zobaczyć. Jednak przyznał, że zazwyczaj w większości przypadków jak jest wszystko ok, to jednak widać bijące serduszko.

Zapisał mnie na kolejne USG za tydzień, aby upewnić się jak jest na prawdę. Czy zdarza się, że w 7 tyg. nie widać serduszka, a faktycznie może być wszystko w porządku?
Czy raczej brak szans na pozytywne zakończenie tej ciąży? Nie mam żadnych krwawień, bóli czy jakichś dziwnych objawów.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Zgodnie z tym, co powiedział Pani lekarz wykonujący badanie, w większości przypadków (nie we wszystkich) czynność serca jest na tym etapie już możliwa do uwidocznienia (od 6. tygodnia ciąży). Nie rozpoznajemy jednak ciąży obumarłej na podstawie jednego badania, dlatego zaplanowano kolejne po tygodniu. Szanse istnieją, życzę aby diagnoza była jednak pomyślna!
Pozdrawiam serdecznie.