Brak biustu po odchudzaniu

witam, ważyłam ponad 60. Schudłam bardzo dużo około 20 kg. Moja waga doszła do 40 kg, obecnie wracam do 50 kg, ale biust dalej mam znikomy. czy odzyskam go choć trochę? obecnie mam 18 lat

Witam,

Biust w dużej mierze składa się z tkanki tłuszczowej, więc naturalne, że w procesie odchudzania nieco się Pani zmniejszył. Szczególnie, że ubytek masy ciała był znaczny. Niewiele Pani o sobie napisala (np. jaki ma Pani wzrost) Wydaje mi się jednak, że 40 kg to trochę za mala masa ciala w Pani wieku, niedowaga także może być niebezpieczna. Jeśli chodzi o biust to istnieje prawdopodobieństwo, że w procesie przybierania masy ciała, rozmiar biustu nieco się powiększy. Jednak zachęcam do utrzymywania takiej masy ciała, która pozwoli na utrzymywanie się w BMI między 20-25.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Proszę Pani, nie wiem jak Pani to robiła ale wygląda na to, że totalnie nieumiejętnie. Zlikwidowała sobie Pani wszelkie tkanki produkujące Pani hormony płciowe decydujące o drugorzędowych cechach płciowych a teraz chciała by Pani, żeby ktoś uratował Panią przez internet. Trzeba brać konsekwencje swoich decyzji pod uwagę, jak dla mnie to ma Pani duży problem natury medycznej do odkręcenia i nie polecam działania na własną rękę, tylko poszukania naprawdę wysokiej klasy specjalisty uprawiającego medyczną dietetykę. Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Witam serdecznie,

Niestety najczęściej podczas odchudzania jako pierwszy kobietom spada biust. Piersi to głównie tkanka tłuszczowa. Schudła Pani dużo i zdecydowanie za dużo. Pzy wadze 40kg domyślam się ze miała Pani niedobory tkanki tłuszczowej z tego też powodu dośc mocno zmniejszył sie biust. Jeżeli przybierze Pani na wadze piersi mogą nieco się powiększyć ale nie gwarantuję ze do stanu sprzed odchudzania.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam,
przyczyną utraty biustu była przypuszczalnie zbyt szybka redukcja masy ciała. Jeżeli wróci Pani do odpowiedniej wagi i utrzyma ją przypuszczam, że biust zaokrągli się znowu troszeczkę.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn