Brak bólu w zębie po zatruciu

Witam, moje pytanie brzmi czy powinnam się obawiać jeżeli mój zatruty drugi juz raz ząb w ogóle mnie nie boli. Wczoraj dentystka rozwierciła i zatruła mi drugi raz bo nerwy po pierwszym zatruciu nie zatruły się, po pierwszym zatruciu także nie bolał mnie ząb, a nerwy są żywe. Drugie pytanie to ile czasu ,,trzyma się" ząb robiony kanałowo? Czy wyciąganie nerwów i opracowywanie kanałów przy znieczuleniu miejscowym boli?

Witam,
to, że ząb nie daje dolegliwości bólowych - nie oznacza niczego złego - wręcz jest sytuacją pożądaną. Jeśli ząb jest zatruwany - to po to aby nie bolał przy opracowywaniu kanałów.
Przy znieczuleniu miejscowym leczenie kanałowe jest bezbolesne.
O długość i funkcjonowania zęba leczonego kanałowo decyduje: jakość leczenia kanałowego, ilość tkanek ktore zostają po oczyszczeniu zęba, odbudowa ( czy sam materiał kompozytowy, czy endokorona czy korona na wkładzie) - ale są to lata:)