Zapytaj lekarza

7 1 6 , 5 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak celu w życiu i niska samoocena

Dobry Wieczór Mam 44 lata, nic śmiesznego zważywszy na problemy które mnie trapią. Nie potrafię się pozbierać w życiu, nie mam celu . Od dłuższego czasu chcę coś ze swoim życiem zrobić niestety przeszkodą jest niska samoocena. Miewam częste obawy, może stany lękowe (chociaż ten lęk jest irracjonalny) i brak dobrego samopoczucia. Nie potrafię odzyskać radości życia. Miewam częste pesymistyczne myśli, czasami źle sypiam. Obawiam się czy to nie jest depresja lub jakaś forma. Jest jakaś książka ?
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

Witam,

zachęcam Pana do spotkania z psychologiem/psychoterapeutą. Praca ze specjalistą pozwoli Panu lepiej poznać siebie, odkryć czego Pan chce od życia, jak to może Pan osiągnąć, a także zwalczenie wewnętrznego surowego krytyka, wzmocnienie poczucia własnej wartości.
Psychoterapia będzie miała zastosowanie także w odniesieniu do opisywanych przez Pana stanów depresyjnych. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że daje lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii, dlatego zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0

Witam serdecznie,

Objawy, które Pan opisuje nie biorą się znikąd. I to bardzo dobrze, że poszukuje Pan dla siebie pomocy oraz chciałby Pan zrozumieć źródło swoich problemów. Ja gorąco polecam terapię schematów – niezwykle pomocna może być wizyta u psychoterapeuty, który pracuje w tym nurcie. Ale duże korzyści może Pan odnieść czystając "Program zmiany sposobu życia" J. Younga. Tutaj więcej na temat Pana problemów oraz ich rozumienia:
https://martadziekanowska.wordpress.com/category/blog/o-terapii-schematow/
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
www.integral.com.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy