Brak chęci do dalszego życia - co się dzieje?

Witam. Mam 22 lata i od kilku miesięcy brak mi w ogóle chęci do życia i robienia czegokolwiek. Jeszcze rok temu żyłem pełnią życia, a teraz brak mi motywacji oraz chęci do życia. Niekiedy mam myśli samobójcze oraz dochodzę do wniosku, że świat nie jest niczego wart. Dzieje się tak, od kiedy przestałem się zadawać z kolegami, którzy żyją w świecie narkotyków (byłem jednym z nich). Od kilku miesięcy jestem czysty i po prostu z nimi się nie zadaję. Inni znajomi, którzy są normalni, jak gdyby się ode mnie odwrócili (nie odbierają telefonów, nigdy nie mają czasu) i tak w kółko. Poza tym zerwałem kontakt z kobietą, z którą wyobrażałem sobie dalsze życie, bo tak mi się podobało (tego najbardziej żałuję). Naprawdę jest mi ciężko, gdy mam czas wolny i po prostu nie mam co robić. Oglądanie filmów i czytanie książek już też mi się znudziło, a nie mam innych pomysłów, co by tu robić. Bardzo proszę o poradę, co mógłbym ze swoim życiem zrobić. Z góry dziękuję.

Witam!

Trudno doradzić specjaliście, co powinien Pan zrobić ze swoim życiem, tym bardziej przez Internet. Proszę pamiętać, że psycholog nie zajmuje się doradzeniem i planowaniem życia. Proponowałabym natomiast, aby z pomocą psychologa zastanowił się Pan nad własnym życiem, a także rozwojem swojej osoby. Warto przepracować Pana doświadczenie z narkotykami, a także wypracować umiejętność tworzenia relacji międzyludzkich. Proszę zastanowić się, co mógłby Pan zrobić, aby odzyskać kontakt z kobietą, na której Panu zależy. Być może nie jest jeszcze za późno, aby stworzyć udany związek. Proponowałabym konsultację z psychologiem, aby popracować nad emocjami, które teraz Pan przeżywa. Wyrwał się Pan z uzależnienia, a to nie pozostaje bez znaczenia dla samopoczucia, które teraz Panu towarzyszy. Pozdrawiam