Brak chęci do działania, przeszywające uczucie smutku, przygnębienia, czasem samotności

Witam, od 3 lat czuję się zdołowany, nieszczęśliwy, nie mam chęci do działania, wręcz do życia. Dokucza mi przeszywające uczucie smutku, przygnębienia, czasem samotności. Nie mam celu w życiu, czuję się zagubiony. Zakończyłem studia, jednak nie podjąłem pracy. Zgromadzone oszczędności spadają. Paradoksalnie uchodzę za osobę inteligentną, elokwentną, całkiem przystojną. Nie cierpię na poważne dolegliwości, uprawiam sport. Doradźcie co zrobić, gdzie szukać pomocy? Od czego zacząć? Dziękuję.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pana dolegliwości i zaproponować najlepszą metodę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP przy Klinice), prywatnie.

Witam,
Proszę zwrócić się do psychologa, który pomoże Panu ustalić przyczynę problemu oraz doradzi dalsze postępowanie. Dolegliwości, które Pan opisuje muszą być dla Pana bardzo przykre, dlatego też warto jak najszybciej zwrócić się po pomoc do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Z sytuacji którą Pan opisuje wynikałoby, że jest to już czas na udanie się do psychoterapeuty. Od kilku lat żyje Pan z poczuciem pustki i braku sensu. Skoro przez cały ten czas samemu nie udało się wyjść z tego stanu oznacza, że bez fachowej pomocy nie wiele może się zmienić. Sugerowałabym udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego w celu ustalenia diagnozy lub jeżeli stać Pana na opiekę płatną udać się do prywatnego gabinetu gdzie na pewno szybciej uzyska Pan pomoc. Podczas takich spotkań będzie miał Pan okazję zrozumieć skąd pojawił się taki problem oraz jak sobie z nim radzić i odnaleźć radość życia. Być może w początkowej fazie pracy na sobą pomocne będzie również wsparcie się lekami - ale to musi już ustalić fachowiec po bezpośrednim spotkaniu z Panem.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska