Brak chęci do życia...

Problem polega na tym, że nie mam w ogóle chęci do życia i nie wiem, dlaczego. I nie wiem, czego chcę od życia. Nie pracuję i nie mam drugiej połówki, nie potrafię się zakochać. Mam dopiero 22 lata - w tym wieku powinienem cieszyć się życiem, a jest zupełnie odwrotnie, wszystko mnie przygnębia, nie widzę najmniejszego sensu życia. Jedyne, co mnie przy nim trzyma, to rodzina i nic poza tym. Nie wiem, co z tym zrobić, nie wiem, do kogo z tym iść?

ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na depresję, mam jednak zbyt mało danych, aby stwierdzić to z całą pewnością. Dlatego proponuję Panu wizytę u psychoterapeuty, który po dokładnym zbadaniu problemu będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować leczenie, które w tej sytuacji będzie najlepsze dla Pana. Przede wszystkim należy dotrzeć do źródła problemów, wtedy będzie Pan mógł przepracować je wspólnie z terapeutą.
Nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o leczeniu, ponieważ objawy mogą się nasilić. Proszę pamiętać, że im szybciej podejmie Pan leczenie, tym szybciej wróci Pan do zdrowia. Pomoc uzyska Pan w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie