Brak chęci do życia, odizolowanie od społeczeństwa i wstręt do swojego ciała a depresja

Witam.Mam 23lata od około dwoch lat ciezko funkcjonuje,brakuje mi chęci do zycia duzo spie nie wychodze z domu jestem odizolowana od społeczeństwa nie mam na nic ochoty nie potrafię wykonać codziennych czynność czuje sie zle psychicznie i fizycznie.Mam wstręt do siebie swojego ciała pol roku temu schudłam 10kg teraz znowu przytyłam nie podobam sie sobie.Zakonczylam toksyczny związek ktory trwał 3lata.Sa dni gdzie jestem bardzo szczesliwa ,a za chwile smutna bez energii.Czy to depresja?

Pozdrawiam.

Rozpoznane depresja jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie

Dzień dobry,

W Warszawie może Pani skorzzystać z leczenia np.: w IPiN (w ramach NFZ) bądź prywatnie - np.: Ośrodek Rasztów.