Brak czucia penisa, brak przyjemności

Mam problem. Przez 2 dni uprawiałem seks. Nie czuję penisa, jak uprawiam seks, stoi penis, ale nie czuję go w pochwie. Czy to wina masturbacji, jaką robiłem przez 8 lat? Partnerka była zdziwiona, że robiliśmy to po 3 godziny, a ja nie dochodziłem do przyjemności orgazmu. Powiedziałem jej jaki mam problem, że nie czuję penisa nawet w dotyku :( Da się coś z tym zrobić, wyleczyć?
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

z dużym prawdopodobieństwem "przyzwyczaił" Pan swojego członka do odczuwania silnych bodźców, jakie niesie ze sobą masturbacja. Dlatego normalny stosunek płciowy nie jest dla Pan "bodźcowo atrakcyjny" i dlatego nie może Pan osiągnąć orgazmu. Być może stres też odgrywa istotną rolę w Pana dolegliwościach. Leczenia jako takiego nie ma, ale ograniczenie/zrezygnowanie z masturbacji może przynieść po jakimś czasie poprawę.