Brak czucia pomiędzy łopatką a żebrami

Witam. od jakichś 2 tygodni zauważyłam, ze przestałam czuć fragment skóry pomiędzy prawą łopatką a prawą stroną żeber. skóra jest jakby pod znieczuleniem, palcem czuje skórę, ale skóra nie wyczuwa dotyku. Wczoraj zauważyłam też coś innego, co również mnie niepokoi. przy uśmiechu (ale bez pokazywania zębów) w górę idzie tylko lewy kącik ust, a prawy zostaje w miejscu, a nawet jakby jego koniec zawijał się do środka. nie miałam ostatnio żadnego wypadku ani urazu. Czy to może być coś poważnego?

Piotr Jurczyk

Witam. Polecam udać się do neurologa w celu wykonania pełnego badania fizykalnego i ew. diagnostyki. Współistnienie tych objawów jest dosyć niecodzienne, szczególnie wyjaśnienia wymaga asymetria twarzy. Pozdrawiam.