Brak czucia w ręce

Witam. Problem nie dotyczy mnie, a mojej 51 letniej Matki. Od kilku miesięcy nie ma czucia w prawej ręce, konkretnie w dłoni. Jest ona lekko spuchnięta, występują mrowienia. Poruszać i chwytać może normalnie, problem jest z zaciśnięciem pieści(ze względu na opuchliznę). Mama jest czynnia zawodowo, dużo pracują rękoma lepi pierogi itp.Czym to może być spowodowane i jakie są zagrożenia. Próbuje ją namówić na wizytę u lekarza, ale sam nie wiem do jakiego. Czy to już się zalicza na wizytę w szpitalu

Przede wszystkim wizyta u lekarza rodzinnego.trzeba zróżnicować charakter problemu,jeśli trzeba wykonać zalecona przez lekarza badania( w kierunku pr. zapalnego ,ew.rtg )
W opisanej sytuacji nie można nic właściwego zalecić -przede wszystkim trzeba pacjenta zbadać I to całościowo.
Jeśli lekarz uzna ,ze to problem neurologiczny np.zespół cieśni nadgarstka zaleci wizytę u specjalisty.

Pozdrawiam