Brak efektów psychoterapii nerwicy

od dwóch lat chodzę na terapię do psychoterapeuty mimo to nerwica dalęj jest i czasami daje mi popalić ,dlaczego to tak długo trwa raz lepiej raz gorzej .czasami spokój i znowu tracę nadzieję że wyjdę z tej wrednej nerwicy a przecież tak bardzo chcę ,nerwica lękowa to paskudne schorzenie jak długo i czy w ogóle da się z tego wyjść na terapię chodzę różnie co dwa tygodnie ,raz na miesiąc prosze o odp.bo zaczyna mi brakować nadziei

Dzień dobry,

Myślę, że najlepiej o efektach leczenia porozmawiać ze swoim psychoterapeutą.
Jedynie dodam, że "standardowa" częstotliwość psychoterapii to spotkania COTYGODNIOWE, lub częściej.
Może Pan/i rozważyć również leczenie na oddziale szpitalnym - zazwyczaj ok. 3 m - cy; ale to też najlepiej omówić ze swoim terapeutą.

Dzień dobry!

Warto zastanowić się, czy przyczyną braku poprawy nie jest np. brak przyjmowania leków (jaki jest Pani kontakt z lekarzem psychiatrą? jaka farmakologia?) lub jakie aspekty psychoterapii (zbyt mała częstotliwość? niedostosowanie sposobu pracy do Pani potrzeb?). Zachęcam do dalszych konsultacji.

Pozdrawiam!