Brak gaworzenia u 8-miesięcznego dziecka

Witam, Moja córka niedługo skończy 8 miesiąc. Niestety nie gaworzy. Wydaje dźwięki typu mruczenie (jak usypia) , buczenie ( gdy jest zmęczona). Wypowiada też samogłoski aa, yy ,ee. Bardzo ładnie i długo głużyła zaczęła dosyć wcześnie Córka jest opóźniona ruchowo .Nigdy nie lubiła pozycji na brzuchu nie pełzanie raczkuje nie siedzi. Obecnie uczęszczamy na rehabilitacje. Wizyta u neurologa nic nie wykazala poza opóźnieniem motoryki. Urodzona w 39 siłami natury (10pkt). Jak mogę jej pomóc?

Dzień dobry.
Rozumiem, że jest to dla Pani trudna i stresująca sytuacja i na pewno martwi się Pani o córeczkę. Proszę porozmawiać z osobą rehabilitującą dziecko w jaki sposób mogłaby Pani pomóc w zakresie szybszego usprawniania dziecka. Niestety nie jestem lekarzem, rehabilitantem więc w tej kwestii nie mogę Pani pomóc.
Pozdrawiam.

Witam,
Z informacji, ktore Pani zamieściła trudno jest dziecko zdiagnozować. Na początku radziłabym udać do poradni laryngologicznej w celu sprawdzenia słuchu u dziecka . A następnie proszę skonsultować się z logopedą. Czasami w rozwoju dziecka dochodzi do zahamowania rozwoju mowy na skutek intensywnego rozwoju motoryki. Proszę sprawdzić czy od czasu kiedy dziecko jest podawane rehabilitacji ruchowej intensywność gaworzenia zmalała.

Pozdrawiam,
KarolinaSchaefer-Kopaszewska
logopeda, pedagog

Nie pisze Pani na jaką rehabilitację uczęszczacie, proponuję integrację sensoryczną obok tradycyjnej rehabilitacji.Trzeba wykonać badanie słuchu Tomatisa.Trzeba ćwiczyć z dzieckiem też w domu ćwiczenia zalecane przez terapeutę.