Brak gorączki przy infekcjach u 6-latki

mam jeszcze jedno pytanie moja córka lat 6 jak choruje na wirus infekcje lub jest chora nie ma przy tym goraczki jak pamietam goraczke miala 1roku zycia jak byla chora od tej pory nie goraczkuje jak jest chora nawet jak dostawala antybiotyki to nie miala goraczki a slyszalam ze lepiej jak dziecko sie wygoraczkuje mam pytnie czy to normalne ze nigdy przy chorobie nie ma goraczki tylko raz miala a teraz ma 6lat prosze o pprade na ten temat?

Małgorzata Panek

Gorączka to reakcja obronna organizmu na infekcję, najczęściej towarzyszy infekcjom bakteryjnym. Przy infekcjach wirusowych częściej występuje stan podgorączkowy (do 38 stopni).
Jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo, brak gorączki nie świadczy o żadnej patologii. U każdego reakcja obronna organizmu przebiega nieco inaczej.
Pozdrawiam