Brak konsekwentnego działania u 18-latki

NIc mi sie nie chce, barkuje mi samo zaparcia, brak uczucia konsekwencji. Jesli czegos nie zrobie, mowie sobie oj tam. Moge spac 24h albomam problem ze snem. Brak koncentracji a jak juz sie uda to jesli przez chwile sie rozkojarze to juz tego nie zrobie. Jestem strasznie nerwowa, jesli ktos mowi do mnie w zlym momecie, dotknie, albo cokolwiek. wpadam w szal mam ochote rzucac krzeslem. Bardzo duzo placze bez powodu np ktos powie cos nie milego, i nie potrafie powstrzymac lez choc nie chce plakac

Witam,
Warto rozpocząć od diagnozy ogólnego stanu zdrowia. W tym celu wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, wykonanie podstawowych badań- morfologia, badanie poziomu żelaza, hormon Tsh, oznaczenie poziomu cukru, badanie moczu. Na wizycie u lekarza rodzinnego warto również wziąść skierowanie do poradni psychologicznej do psychologa. Pani opis wskazuje na stan obniżonego nastroju, warto rozpocząć współpracę ze specjalistą w ceu zrozumienia swoich emocji i wypracowania skutecznych strategii radzenia sobie z sytuacjami trudnymi.
Jednocześnie, w przypadku występowania uporczywych zaburzeń snu, udać się do lekarza psychiatry. Lekarz tej specjalności postawi dokładną diagnozę, ewentualnie dobierze odpowiednie leki.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry, zachęcam panią do kontaktu z psychologiem w celu przeprowadzenia wstępnej diagnozy. Psycholog zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.