Brak kontaktu ze znajomymi a problemy psychologiczne

Witam, mam wielki problem z człowieka pełnego życia mającego wielu znajomych,przyjaciół, dziewczyne stałem się człowiekiem Aspołecznym :(, straciłem wszystko i wszystkich, najlepiej się czuje w pokoju przy filmach. Do tej pory obwiniałem ludzi że się wyśmiewają ale zrozumiałem dzisiaj że to moja wina, coś jest ze mną nie tak :(. To tylko kilka rzeczy które pasują jak jest teraz ze mną: utrata zainteresowań, mniejsza energia, obniżenie samooceny, pesymistyczne myślenie, odpychanie ludzi,

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy lekarza psychiatrę i/lub psychoterapeutę, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pana trudności i zaproponować odpowiednią metodę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Objawy i odczucia, o których Pan pisze, mogą być symptomami rozwijającego się zaburzenia nastroju (dystymii, depresji). W związku z tym polecam udać się do psychologa, bądź psychiatry który zdiagnozuje Pana problem i wdroży środki zaradcze.
Zaburzenia nastroju często powodują stopniowe izolowanie się od innych, aż do całkowitego zamknięcia się na innych. Dodatkowo pojawiająca się apatia i pesymizm napędzają niechęć do innych, a także do podejmowania jakichkolwiek działań.
Pisząc na tym portalu dostrzegł Pan swój problem, co jest już pierwszym - bardzo ważnym krokiem do pozbycia się go. Proszę teraz zgłosić się do specjalisty i podjąć terapię, która pomoże Panu powrócić do swojego dawnego życia, kontaktów z innymi i chęci działania. Powodzenia!