Brak krwawienia po pierwszym stosunku

Witam! Wczoraj po raz pierwszy uprawiałam seks z chłopakiem. Troszkę bolało, ale krew się nie pojawiła a chłopak mówi, że wszedł cały. Dziś też nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Czy to możliwe, że błona dziewicza nie została przerwana, skoro nie było krwi i dziś też nie krwawię i jak długo muszę odczekać przed następnym stosunkiem?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! U niektórych kobiet błona dziewicza jest na tyle nieznacznie rozwinięta, że nie przesłania istotnie światła pochwy i nie ulega przerwaniu powodującemu krwawienie w czasie stosunku. Mogło u Pani też dojść do przerwania błony dziewiczej w przeszłości, na przykład w czasie ćwiczeń na lekcji WF-u lub jeśli używała Pani tamponów. Mogło również dojść do przerwania błony dziewiczej w czasie stosunku, bez widocznego krwawienia na zewnątrz. Tak czy inaczej nie jest to sytuacja, którą się powinna Pani przejmować. Brak krwawienia w czasie stosunku nie jest też przeciwwskazaniem do ponownego współżycia. Pozdrawiam serdecznie!