Brak mi chęci

Mam duży problem ze sobą... Moje wahania nastroju i chęci do działania są nie do zniesienia... Jednego dnia jestem pełna energii, gotowa do działania, uczę się, a następnego mogłabym tylko spać cały dzień i nic nie robić przez co zawalam szkołę i moje kontakty z rówieśnikami... Denerwuje mnie to, bo chcę wiele w życiu osiągnąć, a często budząc się rano, wyłączam budzik i chcę tylko spać... Gdy wstaję, denerwuję się sama na siebie, że znowu nie poszłam do szkoły i siedzę w domu, i zamiast już wykorzystać ten czas, to snuję się po pokoju i nic nie robię... Chciałabym to zmienić, ale nie wiem jak... Nie wiem skąd to się bierze, bo mam plany na studia itd. Jestem w klasie maturalnej, a to też ważne, żebym sobie teraz nie odpuszczała... Boję się o samą siebie, boję się o to, że nie spełnię oczekiwań wobec siebie... Nie chcę, żeby przez chwilowe załamanie całe moje życie się zmieniło... a raczej nie chwilowe, bo to trwa od ok. pół roku... raz jest lepiej, a raz gorzej, i już nie wiem, co z tym zrobić...

KOBIETA ponad rok temu

Witaj!

Na odległość nie jest możliwe postawienie diagnozy, jednak Twoje objawy są niepokojące i mogą wskazywać na zaburzenia o typie depresji. Dlatego zachęcałabym Ciebie, abyś udała się do poradni zdrowia psychicznego (nie potrzebujesz skierowania, zapisujesz się bezpośrednio do specjalisty), w której pracują zarowno psycholodzy, jak i psychiatrzy. Opowiedz im o swoim problemie, oni są od tego, żeby Ci pomóc. Jeśli zdiagnozują u Ciebie zaburzenie depresyjne, przepiszą Ci leki, które ustabilizują Twój nastrój i pomogą w koncentracji w trakcie nauki.

Nie lekceważ, proszę, swoich objawów. Depresja jest bardzo niewdzięczną chorobą, dlatego lepiej jej zapobiegać niż później leczyć.

Pozdrawiam.