Brak miejsca dla górnych ósemek a konieczność ich usuwania

mam pytanie robiony mialam pantomogram i w opisie mam napisane brak miejsca dla górnych ósemek- jena mi zaczeła rosnąc 2 nie co to znaczy że brak miejsca - usunięcie ich ??ale ich jeszcze nie ma

Decyzję o usunięciu zębów mądrości ,a także o momencie ich usunięcia podejmuje chirurg stomatolog na podstawie badania pacjenta i zdjęcia pantomograficznego. Sam brak miejsca dla zęba nie jest dostatecznym wskazaniem do jego usunięcia. Proponuję zgłosić się ze zdjęciem do stomatologa chirurga. Pozdrawiam.

Witam. Znaczy to, że zęby nie mają miejsca żeby się wyrżnąć, może to powodować stłoczenie zębów lub dolegliwości bólowe. Gdyby takie powikłania nastąpiły trzeba będzie zęby usunąć.

Warto udać się do innego lekarza na konsultację. Będzie miała Pani dwie niezależne opinie. Jeżeli łuk jest wąski i rosnące 8 będą powodowały krzywienie zębów, profilaktycznie są usuwane jeszcze an etapie jak nie przebiły się przez dziąsło.