Brak miesiączki 8 miesięcy po porodzie

Witam.
Jestem 8 miesięcy po porodzie,rodziłam przez cesarskie cięcie. Karmię jeszcze piersią synka i do tej pory nie dostałam miesiączki po porodzie. W czasie ciąży lekarz stwierdził niewielką nadżerkę,ale po porodzie powiedział że nie ma jej.
Czy to normalne, że tak długo nie mam miesiączki po porodzie?
Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Tak, jeśli karmi Pani piersią, i to regularnie, to miesiączka ma prawo nie pojawiać się. Proszę się nie przejmować. Kiedy zacznie Pani karmić rzadziej i/lub mniej regularnie, albo też kiedy całkiem odstawi Pani i dziecko od piersi, krwawienie z pewnością pojawi się.
Pozdrawiam serdecznie!