Brak miesiączki a negatywny wynik testu ciążowego

Witam z mężem staramy sie o dzidziusia pierwszy cykl lecze sie bromergonem (mam wysoka prolaktyne po obciazeniu) i duphastonem i mija uz 30 dzien cyklu a ja wciaz nie mam miesiaczki testy wychodza negatywne i nie wiem co robic dodam ze duphaston mam brac do dnia miesiaczki czy moze byc jeszcze za wczesnie aby test wykryl ciaze
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Testy ciążowe są skuteczne w wykrywaniu ciąży po upływie 14 dni od potencjalnego zapłodnienia.

Witam serdecznie. Dostępne w aptekach testy wykrywają ciążę najwcześniej 10-14 dni po stosunku. Najmniejsze ryzyko błędu istnieje natomiast podczas wykonania testu w dniu spodziewanej miesiączki. Jeśli chodzi zaś o leczenie bromergonem to w czasie pierwszych 30 dni przyjmowania może być jeszcze za wcześnie, aby doszło do normalizacji cyklu.