Brak miesiączki a negatywny wynik testu płytkowego

Ostatnią miesiączkę miałam 20 grudnia. Odbyłam stostunek przerywany 30 grudnia. Wykonałam test płytkowy (24 oraz 30 stycznia) oba negatywne. 6 lutego wykonałam badanie krwi na obecność beta HCG które wynosiło 0,12. Zażywałam luteinę w celu wywołania miesiączki od 16 lutego do 23 lutego minął tydzień a miesiączki do tej pory brak. Co ze mną jest nie tak.? Czemu nie mam miesiączki.? Czy jednak jestem w ciąży.?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę istnieje. Nie mniej jednak w tej sytuacji bardzo prawdopodobne jest iż winą za obecne objawy można obarczyć wahania hormonalne. Wskazana konsultacja z ginekologiem.