Brak miesiączki i ból jajnika

Witam serdecznie. Byłam u lekarza i powiedział, że spróbuje mi miesiączkę wywołać. Zgodziłam się i biorę lek, ale zaniepokoiłam się jedną rzeczą: od 2-óch dni pobolewa mnie jajnik z lewej strony. Co to może być? Czy może to być spowodowane przez leki? Bardzo się martwię. Na swoim lekarzu zawiodłam się i mam już ustalony termin do innego ginekologa, ale niestety jest on bardzo długi, aż na 30 marca. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przyczyn bólu w okolicy jajnika może być wiele. Możliwe, że jest on związany z owulacją, choć w takim wypadku nie trwałby raczej tak długo. Lekarz powinien zbadać Panią wewnętrznie, a także wykonać badanie USG sondą przezpochwową, by możliwe było wykluczenie torbieli. Może Pani również cierpieć na endometriozę, która nie może być trudna do zdiagnozowania. Trudno spekulować bez badania, co Pani dokładnie dolega. Przyczyną nie jest raczej przyjmowany przez Panią preparat. Jeśli objawy nie będą się nasilać, nie będzie Pani miałą dodatkowych dolegliwości, jak krwawienie z dróg rodnych, to nie ma potrzeby przyspieszać wizyty.