Brak miesiączki i drożdżak

Witam mam mały problem, 29 stycznia dostałam okres, 7 lutego współżyłam z chłopakiem oczywiście z zabezpieczeniem (nie używam tabletek antykoncepcyjnych) 11 lutego byłam u lekarza ginekologa, który stwierdził u mnie drożdżaki, a 13 lutego dostałam znowu okres gdzie od przed pierwszym okresem bolały mnie piersi i nie przestawały boleć do kolejnego. Minęło 34 dni i do tej pory nie dostałam miesiączki. Co może być tego przyczyną?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa. Możliwe są wahania hormonalne jak powód zaburzeń miesiączki. Warto jednak podkreślić iż infekcja także może wpływać na cykl menstruacyjny.