Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki i niedowaga

Witam potrzebuje pomocy dzis moja p.ginekolog stwierdzila ze powodem zaniku mojej miesiaczki jest anoreksja co prawda od dluzssego czasu znajomi zaobserwowwli ze sporo schudlam i sama po sobie wiem ze nie odczuwam glodu jak mam sobie z tym poradzic co zrobic zeby duzo nie przytyc?waze 44kg ale nie chce wazyc 50az czy ponad mam 170wzrostu
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Guzy miednicy mniejszej

Witam,
Pierwszym krokiem jest krok w kierunku Poradni Zdrowia Psychicznego oraz poszukiwanie specjalistów zajmujących się stricte leczeniem zaburzeń odżywiania: psychologów, terapeutów, psychoterapeutów. Podjęcie terapii w przypadku stwierdzenia anoreksji, jest niezbędne i należy zacząć je jak najszybciej.

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0

Witam Panią,

Waży Pani zdecydowanie za mało przy swoim wzroście! Jest bardzo prawdopodobne że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy