Brak miesiączki i torbiele jajników a wskazania do laparoskopii

Witam. Byłam ostatnio u ginekologa z powodu 4 miesiecznego braku miesiaczki. Mój wynik TSH to 3,026 a prolaktyna 83,5ng3 miesięcy/ml. Od 3 miesięcy przyjmuję Eutyrox,Jodit i Biomergon ale zarówno prolaktyna jak i TSH spadły dosłownie minimalnie. Do tego mam torbiele na jajnikach. Kiedy należy poddać się ich usunięciu?Mam 11 na prawym i 6 na lewym..Staram się o dziecko i rezultatów brak...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa. Operacja jest konieczna, choć co do jej terminu zdania są podzielone i zależne od obrazu klinicznego. Proponuje skonsultować się z lekarzem w sprawie wspomoże nią płodności. Najlepszym rozwiązaniem jest zajście w ciążę a dopiero potem zabieg, choć tak jak wspominałem jest to zależne od rozległości operacji.