Brak miesiączki i wyniki badań hormonalnych

Mam 20 lat, miesiączkuję od 12 roku życia. Nigdy nie miałam regularnych cyklów,ale teraz nie mam miesiączki od 4 miesięcy,nie jestem w ciąży, zrobilam badania laboratoryjne(fsh-3,21,lh- 13,4,estradiol 335,progesteron 2,56 ,prolaktyna-21,94,testosteron-56,25), nadmienię jeszcze ,ze jakiś czas temu pojawil mi się " wąsik", mam lekką nadwagę,a mama miala problemy z zajsciem w ciązę 10 lat, czy to moze byc PCOS?

Małgorzata Panek

Na podstawie tych wyników można podejrzewać PCOS, jednak do postawienia rozpoznania PCOS konieczne jest wykonanie badania USG z oceną jajników.
Proszę wraz z wynikami badań zgłosić się do ginekologa- endokrynologa.
Pozdrawiam