Brak miesiączki na diecie dr Dukana

Witam! Mam dość dołujący mnie problem. Otóż od jakiegoś czasu (połowa sierpnia) jestem na diecie wysokobiałkowej. Przy wzroście 170 cm z wagi 64 kg zeszłam na 58 kg. Stosuję się do wytycznych dr Dukana, czuję się dość dobrze ale od ostatniej miesiączki minęły już praktycznie 2 miesiące, a ostatnia - we wrześniu była bardzo skąpa, trwała dzień. Od tamtego czasu okres się nie pojawił. Bardzo mnie to martwi. Co może być przyczyną tego zastoju? Czy może to negatywnie wpłynąć na moje zdrowie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,

Trudno jest mi jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy to akurat duże ilości białka w diecie przyczyniły się do zaniku miesiączki, czy też powodem był sam proces redukcji masy ciała, niemniej jeśli do tej pory nie obserwowała Pani u siebie takich zaburzeń, z pewnością stanowi to wskazanie do przeprowadzenia wnikliwego badania lekarskiego.

Proszę nie zwlekać z konsultacją.

Generalnie zachowałabym ostrożność w stosowaniu tak zwanych "modnych diet".
O ewentualnych zagrożeniach związanych z dużymi ilościami protein w codziennym menu przeczyta Pani na:

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-proteinowa

Pozdrawiam