Brak miesiączki od Grudnia 2009r. Pomocy!

Witam,
jestem kobietą i mam 20 lat. Współżyję, nie mam dzieci Od początku, kiedy dostałam pierwszy raz miesiączkę w wieku 13 lat, mam z nią problemy. Najwięcej nie miałam 7 miesięcy, lecz jak dostałam, to okres trwał 2 miesiące. Przez te lata leczyłam się u bardzo wielu lekarzy, jednak nikt nic nie wykrył.

Moja miesiączka pojawia się, kiedy chce i jest ile chce. Ostatni raz moja miesiączka trwała 5 dni i była do połowy grudnia 2009r. od tamtej pory nie mam. Robiłam sobie 3 testy, lecz wszystkie są negatywne. Bóle pleców (na dole) silne bóle brzucha (na dole), jest mi zimno, ale się pocę, zaczynają mi rosnąć wąsy. Tyje bardzo mocno od 2008r. przytyłam jakieś 30 kg. Teraz ważę już 95 kg.
Jeden z moich lekarzy powiedział, że to może być zespół policystycznych jajników (o ile dobrze napisałam). Nie miałam robionych badań. Pomocy!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Sądząc z Pani opisu, może Pani rzeczywiście cierpieć na wymienione przez Panią schorzenie, i to w nasilonej postaci. Jest to częste zaburzenie hormonalne u kobiet w okresie rozrodczym, które można i powinno się leczyć. Powinna Pani niezwłocznie umówić się na wizytę do lekarza, najlepiej ginekologa-endokrynologa. Konieczne będą badania hormonalne, USG, i jak najszybsze wdrożenie leczenia- tak aby uregulował się Pani cykl i aby w przyszłości mogła Pani zajść i donosić ciążę!
Pozdrawiam serdecznie.