Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Nie sprecyzowała Pani, o które krwawienie chodzi- czy to z odstawienia, niebędące prawdziwą miesiączką, występujące zwykle w przerwach między opakowaniami tabletek, czy też o miesiączkę, której zapewne spodziewała się Pani po ok. 30 dniach od zakończenia przyjmowania pigułki. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, od czasu do czasu krwawienie z odstawienia ma prawo się nie pojawić, nawet jeśli nie doszło do zapłodnienia. Natomiast po całkowitym odstawieniu tabletek, cykl miesiączkowy reguluje się jeszcze nieraz przez pół roku. W tym okresie nie ma co spodziewać się regularnych menstruacji (choć nie jest to regułą). Pani jest w wieku okołomenopauzalnym, tak więc praktycznie może Pani już w ogóle nie odzyskać regularnych cykli, i nie będzie w tym nic nieprawidłowego. W razie wystąpienia dokuczliwych objawów wypadowych, np. napadów gorąca, wskazane może być wdrożenie już wkrótce hormonalnej terapii zastępczej.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy