Brak miesiączki po porodzie - czy taka sytuacja jest normalna?

Witam!
Mam taką sprawę, w marcu urodziłam synka. Po 6 mies. poszłam do lekarza, bo nie miałam miesiączki, a już nie karmiłam, dostałam syntetyczny progesteron i po nim, fakt, dostałam okres. W następnym miesiącu wystąpiło tylko małe plamienie i nic. Znowu lekarz stwierdził, że to normalne i jak chcę, to mogę dalej brać syntetyczny progesteron lub poczekać jeszcze trochę i zobaczymy co będzie się działo.
Dodam, że współżyliśmy bez zabezpieczenia, bo chcemy mieć drugiego dzidziusia, ale test 3 tyg. temu nic nie wykazał.
Proszę o pomoc, czy taka sytuacja jest normalna? Czy coś mam zmienić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Menstruacje powinny powrócić w ciągu kilku tygodni od zakończenia laktacji. Jeśli tak się nie stało, to znaczy, że z pewnych przyczyn cykl płciowy nie „wystartował” po ciąży. Krwawienie po braniu hormonu było sztucznie wywołane i o niczym nie świadczy.
Chcąc zajść w ciążę, powinna się Pani udać do lekarza ginekologa-endokrynologa lub do poradni leczenia niepłodności, tak by zdiagnozować przyczynę braku owulacji i miesiączek, i rozpocząć ewentualną terapię umożliwiającą zapłodnienie.

Pozdrawiam serdecznie!