Brak miesiączki po porodzie! Pomocy!

Proszę o pomoc.
Kilka miesięcy temu urodziłam dziecko, które zmarło. 8tyg po tym dostałam miesiączkę, która wyglądała normalnie jak przed ciążą. Kolejnej miesiączki nie dostałam. Po 2 miesiącach byłam u ginekologa, który przepisał mi lek na wywołanie. Po 5 dniach dostałam miesiączkę, która jednak była skąpa i trwała 8 dni. Od tego czasu minęło 36 dni, a ja wciąż nie mam następnej miesiączki.

Nie wiem co się dzieje, a chcę dodać,że pragnę starać się o kolejne dziecko. Nie myślę już o tym co się stało więc nie sądzę aby ta tragedia miała wpływ na to.
Proszę o szybką odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Przez pierwszych kilka miesięcy po porodzie cykl może być nieregularny, nawet jeśli kobieta nie karmi piersią. Nie powinno jednak raczej być bardzo długich odstępów między miesiączkami. Radzę odczekać jeszcze kilka (powiedzmy ok. 3) tygodni i zgłosić się do lekarza, jeśli miesiączka nadal nie będzie się pojawiać. Możliwe, że konieczne będą badania hormonalne i ewentualnie leczenie zaburzeń hormonalnych, tak aby mogła Pani bez problemu zajść w ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!