Brak miesiączki po porodzie przy cyście na jajniku

Mam 2 i pół miesięczną córkę której nie karmie już piersią. 3 lutego dostałam pierwszy okres po porodzie. Przed ciąża cykl trwał dokładnie 26 dni teraz ten czas już minął.
Czy mogę być w ciąży? Czy dalej mam czekać na okres? Czy 3 cm cysta może być powodem braku miesiączki? Chciałam zacząć zażywać tabletki i nie wiem co teraz robić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ciąża nie jest całkiem wykluczona. Radzę wykonać test ciążowy. Pierwsze krwawienie po porodzie zwykle jednak nie jest jeszcze prawdziwą miesiączką, ponieważ zazwyczaj nie jest poprzedzone owulacją. Po tym krwawieniu mogą już pojawić się cykle owulacyjne, a więc płodne, z miesiączkami. Nie musi to jednak nastąpić od razu- czasem trzeba czekać nawet kilka miesięcy na prawdziwe krwawienie miesięczne. Nie należy się więc spodziewać, że Pani cykl od razu będzie regularny i o tej samej długości co przed porodem. Musi Pani uzbroić się nieco w cierpliwość. Torbiel (cysta) jajnika nie powinna natomiast wpływać na długość cyklu.
Pozdrawiam serdecznie!