Brak miesiączki przy regularnym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam!
Mam ogromny problem, zażywam tabletki antykoncepcyjne od 3-4 lat, bez przerwy i regularnie, od miesiąca prowadzę dość stresowy, pełen emocji tryb życia i w dodatku nie jem regularnie posiłków i nie wysypiam się jak należy.
Mój problem polega na tym iż 3dni (czwartek do soboty) przed skończeniem tabletek i rozpoczęciem okresu, kochałam się z chłopakiem, można powiedzieć, że spędziliśmy 3 dni w łóżku.
W niedzielę, po skończeniu opakowania moja miesiączka nie przychodzi, już minął tydzień, miałam lekkie plamienia, ale były one naprawdę znikome, były bardziej brunatne niż czerwone, ale dziwi mnie to niesamowicie, bo tabletki przez cały miesiąc zażywałam regularnie, nic nie pomijając.
Nie wiem czy może to być ciąża, czy też za dużo seksu i mój tryb spania, odżywiania się i stres wpłynęły na to wszystko.
Nie wiem zupełnie co mam robić? Dziękuję z góry za pomoc i radę. Anna

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Raz na kilka-kilkanaście opakowań tabletek może nie dojść do krwawienia z odstawienia, jest to jedno z częściej występujących działań niepożądanych tabletek. Poziom hormonów utrzymuje się na zwiększonym poziomie, pomimo zaprzestania przyjmowania tabletek. Jest wątpliwe, by Pani stosunki z partnerem wpłynęły tak szybko na zatrzymanie miesiączki w wyniku zapłodnienia. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy po trzech tygodniach od daty stosunku, który wzbudza Pani wątpliwości. Przy regularnym przyjmowaniu tabletek szansa na zajście w ciążę jest minimalna, ale jednak czasem się to zdarza.

Pozdrawiam serdecznie!