Brak miesiączki - słabe krwawienia

Stosuję syntetyczny progesteron dopochwowo 50 mg i od 14 stego dnia cyklu przez 12 dni tak jak zalecił mój ginekolog. Miała pojawić się miesiączka, a jej nie ma, są natomiast delikatne słabe krwawienia.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Czasem w takich przypadkach krwawienie nie pojawia się od razu (w trakcie pyrzjmowania tabletek), ale dopiero do kilku dni po ich odstawieniu. Proszę więc spokojnie czekać na krwawienie. Nie będzie to jednak prawdziwa miesiączka, a krwawienie z odstawienia.

Powinna Pani jednak również wykonać test ciążowy, dla pewności. Jeśli wynik będzie negatywny, a nadal będzie Pani miesiączkować nieregularnie, powinna Pani poprosić swojego lekarza o diagnostykę zaburzeń hormonalnych, tak by możliwe było celowane leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!