Brak miesiączki w 8 tygodniu po łyżeczkowaniu

Witam serdecznie,
mam 26 lat. 8 tygodni temu przeszłam zabieg wyłyżeczkowania macicy z powodu pustego jaja płodowego. Była to moja druga ciąża. Pierwszą przeszłam bez problemów. Niepokoi mnie fakt, że wciąż nie mam miesiączki. Miesiączkuję dość nieregularnie, ale ostatnio mieściłam się w 45 dniowym cyklu, teraz jest już prawie 56 dni i nie mam żadnych objawów zbliżającego się okresu.

Czy mogłam zostać źle wyczyszczona? Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po takim zabiegu? Czy mogę spokojnie czekać, czy raczej powinnam jak najszybciej zgłosić się do mojego ginekologa?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pierwsza owulacja po usunięciu pustego jaja płodowego pojawia się zwykle po dwóch do czterech tygodni, a pierwsza miesiączka w dwa tygodnie później. Jeżeli współżyła Pani w okresie okołoowulacyjnym, to naturalnie mogło dojść do ponownego zapłodnienia. Może Pani przeprowadzić test ciążowy, jednak ze względu na szczególną sytuacje, jego wynik, pozytywny czy negatywny, nie będzie pewny. Proponuję umówić się na kontrolną wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!