Brak miesiączki w wieku 47 lat

ostatnią miesiączkę miałam 18 września27 miałam robione abrasio fractionalis uteri od 14 pażdziernika brałam prgamentrilpo 2 tabletki 5mg. do25 pażdziernika nie dostałam okresu czy to normalne mam 47 lat

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Preparat jaki Pani przyjmowała stosuje się w endometriozie (tzw. gruczolistości błony śluzowej macicy), pierwotnym lub wtórnym braku miesiączki, w zaburzeniach miesiączkowania oraz w zaburzeniach owulacji, w nieregularnych miesiączkach lub ich zatrzymaniu. Tak więc krwawienie powinno już wystąpić, jednak biorąc pod uwagę iż miała Pani wykonywany zabieg abrazji oraz zakładając wahania hormonalne menstruacja może przesunąć się w czasie. Nie mniej jednak gdyby w najbliższym czasie nie pojawiało się krwawienie proszę udać się do lekarza.